• Oczyszczacz powietrza Vestfrost VP-A1S70WH do 80m2

Brak towaru
2199.00
Wpisz swój e-mail
Opinie
brak ocen
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 0
Kurier DPD (Pobranie) 0
Odbiór osobisty 0
Kurier DPD 0
Dostępność Brak towaru
Waga 0.15 kg
Zostaw telefon

 

image

Warunkiem wzięcia udziału w promocji jest zarejestrowanie zakupionego urządzenia na stronie:
https://gwarantowanapiatkavestfrost.homeandyou.eu/


UWAGA! Rejestracji należy dokonać maksymalnie w ciągu 30 dni od daty zakupu, nie później niż do 30.04.2024 r. (godz. 23:45).
1. W Promocji mogą wziąć udział wyłącznie osoby fizyczne, posiadające miejsce zamieszkania na
terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, posiadające pełną zdolność do czynności prawnych,
dokonujące zakupu Produktu promocyjnego w charakterze konsumenta w rozumieniu art. 221
Kodeksu cywilnego („Uczestnicy”). W Promocji nie mogą wziąć udziału osoby prawne, jednostki
organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej.
 
2. Promocja dotyczy oczyszczaczy: VPE2S60WH; VPA1S70WH; VPB1H50GP; VPE2S40WH; VPA1S60WH; VPB1F50WH; VPA1S40WH; VPH2I60WH; VPH2I40WH; VPH2I20WH; VPA1Z40WH; VPA1M30WH.
  
Regulamin promocji dostępny na stronie https://gwarantowanapiatkavestfrost.homeandyou.eu/

Oczyszczacz powietrza Vestfrost VP-A1S70WH

Vestfrost VP-A1Z40WH to najwydajniejszy oczyszczacz w ofercie marki i jeden z najbardziej wydajnych na rynku, jego moc pozwala skutecznie oczyszczać powietrze w pomieszczeniach aż do 80 m2. Z powodzeniem sprawdzi się w mieszkaniach lub domach z dużymi salonami, w biurach, w zakładach pracy, w salach lekcyjnych lub przedszkolnych. Na uwagę zasługuje fakt, że przy tej wydajności urządzenie posiada stosunkowo nie wygórowane wymiary: 66,6 cm (wysokość) x 37 cm (szerokość) x 37 cm (głębokość).

Jeśli do tego dodamy bardzo cichą pracę (w trybie nocnym 17 dB), 5-stopniową filtrację powietrza, możliwość sterowania urządzeniem poprzez aplikację, czujnik i wskaźnik lotnych związków organicznych (LZO/TVOC), pomiar pyłów PM1.0, PM2.5, PM10, czujnik światła, aż pięć poziomów nawiewu, to uzyskujemy bardzo ciekawą ofertę w przystępnej, nie wygórowanej cenie.

Dlaczego oczyszczacz Vestfrost?

Duński producent to marka od lat uznana w Europie. Produkty użytku domowego tej firmy znajdują się w domach wielu Europejczyków, a wśród nich cieszące się dużą popularnością, świetnie zaprojektowane i bijące rekordy wydajności oczyszczacze powietrza.

Najpierw to, co najważniejsze przy wyborze oczyszczacza, czyli JAK KONKRETNIE CZYŚCI ON POWIETRZE. I tutaj znajdziemy dość rzadko występujący, aż 5-stopniowy system filtracji, na który składają się: filtr wstępny, filtr HEPA, filtr węglowy, Plasma ION oraz technologia UV-C LED. Więcej o każdej z tych świetnych technologii znajdziecie Państwo w dalszej części opisu. Tutaj możemy powiedzieć z całą stanowczością: pyłek ani bakteria się nie prześlizgną! Zwróćcie Państwo szczególną uwagę na Plasma ION (technologia bliźniacza do tej stosowanej w oczyszczaczach Sharp, rzecz obowiązkowa w oczyszczaczu, ponieważ bez niej urządzenie jest tylko połową oczyszczacza) oraz na UV-C LED (której w Sharpie już nie znajdziemy).

Druga ważna cecha oczyszczaczy Vestfrost, o której należ wspomnieć, to cicha praca urządzeń. W trybie nocnym, a więc w najniższym spośród możliwych, oczyszczacze Vestfrost osiągają poziom głośności na poziomie zaledwie 17 dB! To nie jest proste skonstruować urządzenie tak ciche i jednocześnie tak wydajne.

W tym miejscu chcielibyśmy jeszcze zwrócić uwagę na to, jak bardzo SMART są oczyszczacze Vestfrost. Przede wszystkim znajduje to odzwierciedlenie w automatycznej pracy tych urządzeń - jeśli na tryb automatyczny zostały ustawione - która odbywa się na podstawie wskazań z czujników wbudowanych w urządzenie. Ponadto, oczyszczacze Vestfrost można podłączyć do internetu za pośrednictwem sieci WiFi i sterować nimi całkowicie zdalnie za pomocą darmowej, intuicyjnej i prostej aplikacji, w której znajdziecie Państwo wszystkie funkcje, które są dostępne w urządzeniu, a nawet jedną więcej - zaawansowany timer, pozwalający tworzyć zróżnicowane harmonogramy pracy urządzenia. Szczegóły na ten temat również w dalszej części opisu.

Dla kogo oczyszczacz powietrza?

Dla wszystkich, którym nie jest obojętne ich własne zdrowie. Dla kobiet, dla mężczyzn, dla mieszkańców miast i wsi. Dla osób starszych i dla dzieci. Dla wszystkich z problemami oddechowymi, dla alergików, dla sportowców.

Popularność oczyszczaczy powietrza wzrosła wraz ze wzrostem świadomości społecznej związanej z tzw. smogiem. Fakt, mamy w Polsce najgorsze powietrze w całej UE. Walka ze smogiem, z pyłami zawieszonymi pm2.5 i pm10, to najważniejsze zadanie oczyszczacza zatrudnionego w Polsce.

Ale oczyszczacz powietrza to urządzenie całoroczne. Jego działanie docenią szczególnie alergicy wziewni w okresie pylenia drzew i traw, jak również uczuleni na kurz i roztocza.

Oczyszczacz powietrza ogranicza ilość kurzu w domu. Odświeża powietrze. Ułatwia oddychanie. Ogranicza katar sienny. Poprawia jakość snu. Walczy nie tylko z zanieczyszczeniami płynącymi z zewnątrz, ale także z tymi, które generujemy my sami w domach: kurz, martwe komórki naskórka, włosy, perfumy, odświeżacze powietrza, aerozole, wilgoć, owady i drobnoustroje, okruchy żywności, dym papierosowy, opary gotowania.

Oczyszczacz Vestfrost w walce z koronawirusem SARS-CoV-2

Oczyszczacze powietrza Vestfrost oczyszczają powietrze również z zanieczyszczeń biologicznych. Skutecznie usuwają z powietrza wirusy, bakterie, alergeny, grzyby czy pleśnie. Do walki z niechcianymi gośćmi w naszym domu zaprzęgnięto dwie metody oczyszczania powietrza, pasywną (filtr HEPA H13, filtr węglowy) oraz aktywną (technologie PLASMA ION, UV-C LED).

Pamiętajmy jednak, że to, co może zrobić dla nas oczyszczacz powietrza Vestfrost, to doskonale oczyścić powietrze w naszych domach, biurach czy sklepach, nie uchroni on nas jednak przed zakażeniem, jeśli nie zachowamy ostrożności w kontaktach z innymi osobami i nie będziemy stosować się do zaleceń Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego.

Do zakupu urządzeń zachęcamy nie tylko użytkowników domowych. W naszej ocenie oczyszczacze Vestfrost doskonale sprawdzą się w miejscach użyteczności publicznej, w sklepach, w salonach fryzjerskich i kosmetycznych. Dla wielu klientów obecność oczyszczacza w lokalu może być warunkiem skorzystania z usług danej placówki.

Specyfikacja:

 • Typ urządzenia: oczyszczacz powietrza
 • Eliminuje zanieczyszczenia:
 1. Smog, pył PM10 oraz PM2.5
 2. Kurz i roztocza, włosy, sierść zwierząt
 3. Pyłki i alergeny
 4. Wirusy (w tym grypy), bakterie, grzyby, pleśnie
 5. Dym papierosowy
 6. Przykre zapachy
 7. Lotne związki organiczne, benzen, formaldehyd, benzo(a)piren
 • Zalecana powierzchnia oczyszczania powietrza: do 80 m2
 • Pięć trybów pracy nawiewu: sleep / niski / średni / wysoki / najwyższy + dwa tryby specjalne: tryb nocny i tryb automatyczny
 • CADR (Maksymalny przepływ powietrza - wydajność w najwyższym trybie): 620 m3/h
 • Poziom hałasu: 56 / 48 / 42 / 35 / 17 dB (tryb nocny)

5-stopniowy system oczyszczania:

 1. Filtr wstępny
 2. Filtr HEPA H13
 3. Filtr węglowy z węglem aktywnym
 4. Technologia Plasma ION
 5. Technologia UVC-LED
 • Filtry są zintegrowane w jednej obudowie, ich trwałość to maksymalnie 3 lata

Wbudowane czujniki:

 1. Laserowy czujnik zanieczyszczenia powietrza (pyłów PM1.0, PM2.5, PM10)
 2. Lotnych związków organicznych (LZO/TVOC)
 3. Światła
 4. Zdjęcia obudowy

Wbudowane wskaźniki:

 1. Wskaźnik poziomu pyłów PM1.0, PM2.5, PM10 (na wyświetlaczu w postaci liczbowej)
 2. Wskaźnik poziomu lotnych związków organicznych (TVOC)
 3. Wskaźnik zanieczyszczenia powietrza za pomocą 4 kolorów prezentowanych na wyświetlaczu w formie podświetlanego pierścienia (na podstawie stężenia pyłów PM2.5)
 4. Wskaźniki uruchomienia trybu Plasma Ion oraz UV-C LED
 5. Wskaźnik zanieczyszczenia filtrów (informujący o konieczności ich wymiany)
 6. Wskaźniki (diody) uruchomienia trybów prędkości nawiewu (sleep, niski, średni, wysoki, najwyższy) oraz trybów specjalnych: nocnego i automatycznego
 7. Wskaźnik podłączenia do sieci WiFi (na wyświetlaczu, o ile urządzenie jest podłączone do sieci WiFi)
 8. Wskaźnik włączenia blokady rodzicielskiej (na wyświetlaczu, o ile włączono)

Informacje szczegółowe, charakterystyka trybów pracy:

 • Generator jonów Plasma ION - generator jonów dodatnich i ujemnych (szczegółowa charakterystyka technologii patrz poniżej)
 • Diody UVC-LED: długość fal 200-280 nm, czas reakcji <1s, natężenie światła 1W/cm2, bez emisji ciepła (szczegółowa charakterystyka technologii patrz poniżej)
 • Tryb automatyczny - w tym trybie urządzenie dostosowuje prędkość wentylatora do wskazań z czujnika zanieczyszczenia powietrza, zwiększając lub zmniejszając jego obroty
 • Tryb nocny, cicha praca - gdy wentylator jest ustawiony na najmniejszy zakres obrotów, urządzenie emituje szum na poziomie 17 dB. To bardzo mało, ta wartość pozwala na ustawienie oczyszczacza w sypialni lub pokoju dziecka i uruchomienie w nocy. Dodatkowo, jeśli przełączymy go na tryb nocny - zgasną wszelkie podświetlenia oprócz małej diody informującej o uruchomieniu trybu nocnego
 • WiFi, sterowanie poprzez aplikację - podłącz urządzenie do sieci przez WiFi, a zyskasz dostęp do wszystkich funkcji poprzez aplikację. Możesz uruchomić urządzenie zanim wrócisz do domu, aby w domu przywitało cię już czyste powietrze (więcej szczegółów o aplikacji poniżej)
 • Blokada rodzicielska - włączenie blokuje przyciski na obudowie. Można uruchomić również poprzez aplikację.
 • Silnik inwerterowy
 • Wskaźnik informujący o konieczności wymiany filtrów
 • Energooszczędny
 • Atrakcyjny design
 • Intuicyjny i prosty panel obsługi
 • Wygodnie zdejmowana obudowa z magnesami, łatwa wymiana filtrów
 • Odłączany kabel zasilający
 • Długość kabla zasilającego: 1.8 m
 • Wymiary oczyszczacza: 370 x 666 x 370 mm (szer. x wys. x gł.)
 • Waga oczyszczacza: 12.0 kg
 • Waga z opakowaniem: 14.5 kg
 • Kolory: biała obudowa, szary panel sterujący
 • Zasilanie: 220-240V, 50Hz
 • Moc znamionowa: 72W

W zestawie:

 • Oczyszczacz powietrza Vestfrost VP-A1S70WH
 • Filtr wstępny, HEPA H13, węglowy z aktywnym węglem (zintegrowane w jednej obudowie)
 • Instrukcja obsługi w języku polskim

Technologia Plasma ION

Plasma ION to coś znacznie więcej, niż zwyczajna jonizacja, którą możecie Państwo znaleźć u innych producentów oczyszczaczy powietrza. Owszem, Plasma ION skutecznie walczy z ładunkami elektrycznymi znajdującymi się w powietrzu tak, jak robi to zwykły jonizator, ale ponadto - czego już nie może zapewnić zwykła jonizacja - skutecznie zwalcza takie zanieczyszczenia, jak wirusy (w tym także wirusy grypy), bakterie, grzyby, pleśnie, pyłki, roztocza, a także ogranicza występowanie przykrych zapachów. Szczególną korzyść z używania oczyszczacza w tej technologii odnoszą osoby uczulone na alergie wziewne.

Technologia Plasma ION polega na pracy generatora jonów dodatnich i ujemnych i należy do grupy aktywnych metod oczyszczania powietrza. Jej skuteczność jest bardzo duża i potwierdzona licznymi badaniami uznanych na całym świecie placówek badawczych. W oczyszczaczach Vestfrost stanowi element nie mniej istotny, niż pasywne metody oczyszczania powietrza, polegające na wykorzystaniu przepływu powietrza przez filtry typu HEPA lub węglowe.

Oczyszczacz w tej technologii działa w ten sposób, że wbudowany w urządzenie generator jonów wyrzuca z siebie gęstą chmurę jonów dodatnich i ujemnych, które rozpylone z duża siłą po  pomieszczeniu, rozchodzą się w powietrzu i łączą z napotkanymi cząsteczkami, neutralizując je i unieszkodliwiając. Urządzenie emituje zarówno jony dodatnie, jak i ujemne, w równych proporcjach (w przypadku zwykłych jonizatorów generowane są tylko jony ujemne). Technologia Plasma ION skutecznie naśladuje naturę, identyczny proces generowania jonów dodatnich i ujemnych zachodzi w przyrodzie. Przeprowadzone badania pokazały, że jony wytworzone w tej technologii są identyczne z tymi wytwarzanymi w naturze. Bliźniaczą technologię nazywaną Plasmacluster stosuje w swoich oczyszczaczach firma Sharp.

Oczyszczacz powietrza Vestfrost VP-A1S70WH do 80m2 Kolor dominujący biały

Technologia UV-C LED

Ta technologia to wisienka na torcie w oczyszczaczach Vestfrost. Stanowi ostatni, piąty element pięciostopniowego systemu oczyszczania. Można kolokwialnie powiedzieć, że dobija wszystkie te zanieczyszczenia biologiczne, którym udało się prześlizgnąć przez poprzednie cztery zapory (wirusy, grzyby, bakterie). W odróżnieniu od Plasma Ion działa wewnątrz urządzenia, dzięki czemu zapobiega namnażaniu się niechcianych gości w obrębie oczyszczacza i w filtrach. W oczyszczaczach Vestfrost producent nie zastosował zwykłej lampy UV, tylko diody UV-C LED, które są szybsze, wydajniejsze i żywotniejsze (czas reakcji <1s, żywotność >15000h). Praca UV-C LED jest zoptymalizowana, diody pracują przez 2h po uruchomieniu, następnie przełączają się w tryb 0,5h pracy co 1h.

Oczyszczacz powietrza Vestfrost VP-A1S70WH do 80m2 Maksymalna wydajność 620 m³/h

Filtr HEPA H13

Filtr HEPA w oczyszczaczach Vestfrost obok technologii Plasma ION to jądro systemu oczyszczania. Vestfrost zastosował filtr HEPA H13, który zatrzymuje 99,95% cząstek o średnicy 0.3 um (mikrometra). Z powodzeniem więc upora się z pyłem PM 2.5 (średnica pyłu, jak sama nazwa wskazuje, to 2.5 mikrometra, ponad 8 większa niż możliwości filtra), tym bardziej z większym pyłem PM 10 (średnica 10 mikrometrów). Dla porównania filtr HEPA oznaczony symbolem EPA E12, a więc filtr o jedną kategorię gorszy, zatrzymuje już tylko 95,5% takich cząstek. Warto więc zwrócić uwagę, jakiego rodzaju filtr HEPA znajduje się w oczyszczaczu i wybrać najlepszy, czyli HEPA H13. Oprócz filtrowania pyłów, HEPA H13 skutecznie powalczy z większością bakterii, z niektórymi większymi wirusami, z pyłkami, z pleśniami i grzybami.

Filtrów HEPA nie czyści się, należy je co jakiś czas wymieniać - w tym modelu oczyszczacza maksymalnie co 3 lata.

Filtr węglowy z węglem aktywnym

Jest to rodzaj filtra, który przeznaczony jest do walki z przykrymi zapachami, oparami, a także ze szczególnie niebezpiecznymi dla zdrowia lotnymi związkami organicznymi, niekiedy przybierającymi postać gazów np. benzen, formaldehyd i benzo(a)piren. Węgiel aktywny, pozyskany w procesie wygrzewania węgla w wysokiej temperaturze przy ograniczonym dostępie powietrza, charakteryzuje się olbrzymią powierzchnią pochłaniania. Jest to efekt jego budowy, każdy kawałek węgla aktywnego np. granulat, którym wypełniony jest niniejszy filtr, ma w sobie dużą ilość mikroporów, w które - mówiąc kolokwialnie - wciskają się zanieczyszczenia i tam pozostają, przyczepione do powierzchni węgla.

Trwałość filtra węglowego w niniejszym oczyszczaczu to również 3 lata.

Filtr wstępny

Zatrzymuje największe zanieczyszczenia takie, jak kurz, sierść, włosy.

Wszystkie trzy filtry w niniejszym oczyszczaczu: hepa, węglowy, wstępny są zintegrowane w jednej obudowie.

Oczyszczacz powietrza Vestfrost VP-A1S70WH do 80m2 Moc 72 W

 

Zdalne sterowanie podłączonym przez sieć Wi-Fi oczyszczaczem za pomocą aplikacji Tuya Smart

Bez wyjątku wszystkie funkcje oczyszczacza dostępne z poziomu urządzenia są również dostępne z poziomu aplikacji. Możesz całkowicie zdalnie sterować pracą urządzenia. Możesz go włączyć i wyłączyć, możesz ustawić jego tryb pracy: nocny, automatyczny lub ręczny. W trybie ręcznym możesz zdecydować na jakim poziomie (1 z 5) ma pracować wentylator. Za pośrednictwem aplikacji uruchomisz "Plasma Ion", włączysz sterylizację "UV-C LED", zablokujesz urządzenie, korzystając z funkcji "Blokada rodzicielska", zmienisz wskaźnik pyłów zawieszonych (PM1.0, PM2.5 lub PM10). Ponadto będziesz mógł skorzystać z funkcji, której nie użyjesz, operując wprost na urządzeniu, ponieważ dostępna jest tylko w aplikacji. To zaawansowany timer, który umożliwia tworzenie niemal dowolnych harmonogramów pracy urządzenia. Na zdjęciu poniżej znajdziesz screena z telefonu (ostatni z prawej), na którym uchwyciliśmy przykładowy harmonogram pracy oczyszczacza (ustawiliśmy, aby pracował w weekendy pomiędzy 9:00-9:30 oraz w dni robocze między 14:30-15:30 i między 21:00-22).

Aplikacja jest darmowa, dostępna w Google Play lub App Store. Aby podłączyć oczyszczacz do internetu, będziesz potrzebował lokalnej sieci WiFi pracującej na częstotliwości 2,4 Ghz.

Oczyszczacz powietrza Vestfrost VP-A1S70WH do 80m2 Model Vestfrost VPA1S70WH

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie