• Oczyszczacz powietrza Vestfrost VP-A1M30WH

849.00 -18% 699.00
Do końca promocji pozostało:
Najniższa cena z 30 dni przed promocją:
699
szt. Do przechowalni
Opinie
brak ocen
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 0
Kurier DPD (Pobranie) 0
Odbiór osobisty 0
Kurier DPD 0
Dostępność Duża dostępność
Waga 0.15 kg
Zostaw telefon

 

image

Warunkiem wzięcia udziału w promocji jest zarejestrowanie zakupionego urządzenia na stronie:
https://gwarantowanapiatkavestfrost.homeandyou.eu/


UWAGA! Rejestracji należy dokonać maksymalnie w ciągu 30 dni od daty zakupu, nie później niż do 30.04.2024 r. (godz. 23:45).
1. W Promocji mogą wziąć udział wyłącznie osoby fizyczne, posiadające miejsce zamieszkania na
terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, posiadające pełną zdolność do czynności prawnych,
dokonujące zakupu Produktu promocyjnego w charakterze konsumenta w rozumieniu art. 221
Kodeksu cywilnego („Uczestnicy”). W Promocji nie mogą wziąć udziału osoby prawne, jednostki
organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej.
 
2. Promocja dotyczy oczyszczaczy: VPE2S60WH; VPA1S70WH; VPB1H50GP; VPE2S40WH; VPA1S60WH; VPB1F50WH; VPA1S40WH; VPH2I60WH; VPH2I40WH; VPH2I20WH; VPA1Z40WH; VPA1M30WH.
  
Regulamin promocji dostępny na stronie https://gwarantowanapiatkavestfrost.homeandyou.eu/


Oczyszczacz powietrza Vestfrost VP-A1M30WH

Vestfrost VP-A1M30WH to niedużych gabarytów urządzenie, które cechuje duża wydajność, jego moc pozwala skutecznie oczyszczać powietrze w pomieszczeniach do 42m2. Sytuacja wręcz idealna, mały oczyszczacz, zajmujący niewiele miejsca, a filtruje powietrze z mocą o jakiej może pomarzyć większość produktów konkurencyjnych marek.

Jeśli do tego dodamy bardzo cichą pracę (w trybie nocnym 17 dB), 5-stopniową filtrację powietrza, możliwość sterowania urządzeniem poprzez aplikację, to uzyskujemy bardzo ciekawą ofertę w przystępnej, nie wygórowanej cenie.

Dlaczego oczyszczacz Vestfrost?

Duński producent to marka od lat uznana w Europie. Produkty użytku domowego tej firmy znajdują się w domach wielu Europejczyków, a wśród nich cieszące się dużą popularnością, świetnie zaprojektowane i bijące rekordy wydajności oczyszczacze powietrza.

Najpierw to, co najważniejsze przy wyborze oczyszczacza, czyli JAK KONKRETNIE CZYŚCI ON POWIETRZE. I tutaj znajdziemy dość rzadko występujący, aż 5-stopniowy system filtracji, na który składają się: filtr wstępny, filtr HEPA, filtr węglowy, Plasma ION oraz technologia UV-C LED. Więcej o każdej z tych świetnych technologii znajdziecie Państwo w dalszej części opisu. Tutaj możemy powiedzieć z całą stanowczością: pyłek ani bakteria się nie prześlizgną! Zwróćcie Państwo szczególną uwagę na Plasma ION (technologia bliźniacza do tej stosowanej w oczyszczaczach Sharp, rzecz obowiązkowa w oczyszczaczu, ponieważ bez niej urządzenie jest tylko połową oczyszczacza) oraz na UV-C LED (której w Sharpie już nie znajdziemy).

Druga ważna cecha oczyszczaczy Vestfrost, o której należ wspomnieć, to cicha praca urządzeń. W trybie nocnym, a więc w najniższym spośród możliwych, oczyszczacze Vestfrost osiągają poziom głośności na poziomie zaledwie 17 dB! To nie jest proste skonstruować urządzenie tak ciche i jednocześnie tak wydajne.

W tym miejscu chcielibyśmy jeszcze zwrócić uwagę na to, jak bardzo SMART są oczyszczacze Vestfrost. Przede wszystkim znajduje to odzwierciedlenie w automatycznej pracy tych urządzeń - jeśli na tryb automatyczny zostały ustawione - która odbywa się na podstawie wskazań z czujników wbudowanych w urządzenie. Ponadto, oczyszczacze Vestfrost można podłączyć do internetu za pośrednictwem sieci WiFi i sterować nimi całkowicie zdalnie za pomocą darmowej, intuicyjnej i prostej aplikacji, w której znajdziecie Państwo wszystkie funkcje, które są dostępne w urządzeniu, a nawet jedną więcej - zaawansowany timer, pozwalający tworzyć zróżnicowane harmonogramy pracy urządzenia. Szczegóły na ten temat również w dalszej części opisu.

Dla kogo oczyszczacz powietrza?

Dla wszystkich, którym nie jest obojętne ich własne zdrowie. Dla kobiet, dla mężczyzn, dla mieszkańców miast i wsi. Dla osób starszych i dla dzieci. Dla wszystkich z problemami oddechowymi, dla alergików, dla sportowców.

Popularność oczyszczaczy powietrza wzrosła wraz ze wzrostem świadomości społecznej związanej z tzw. smogiem. Fakt, mamy w Polsce najgorsze powietrze w całej UE. Walka ze smogiem, z pyłami zawieszonymi pm2.5 i pm10, to najważniejsze zadanie oczyszczacza zatrudnionego w Polsce.

Ale oczyszczacz powietrza to urządzenie całoroczne. Jego działanie docenią szczególnie alergicy wziewni w okresie pylenia drzew i traw, jak również uczuleni na kurz i roztocza.

Oczyszczacz powietrza ogranicza ilość kurzu w domu. Odświeża powietrze. Ułatwia oddychanie. Ogranicza katar sienny. Poprawia jakość snu. Walczy nie tylko z zanieczyszczeniami płynącymi z zewnątrz, ale także z tymi, które generujemy my sami w domach: kurz, martwe komórki naskórka, włosy, perfumy, odświeżacze powietrza, aerozole, wilgoć, owady i drobnoustroje, okruchy żywności, dym papierosowy, opary gotowania.

Oczyszczacz Vestfrost w walce z koronawirusem SARS-CoV-2

Oczyszczacze powietrza Vestfrost oczyszczają powietrze również z zanieczyszczeń biologicznych. Skutecznie usuwają z powietrza wirusy, bakterie, alergeny, grzyby czy pleśnie. Do walki z niechcianymi gośćmi w naszym domu zaprzęgnięto dwie metody oczyszczania powietrza, pasywną (filtr HEPA H13, filtr węglowy) oraz aktywną (technologie PLASMA ION, UV-C LED).

Pamiętajmy jednak, że to, co może zrobić dla nas oczyszczacz powietrza Vestfrost, to doskonale oczyścić powietrze w naszych domach, biurach czy sklepach, nie uchroni on nas jednak przed zakażeniem, jeśli nie zachowamy ostrożności w kontaktach z innymi osobami i nie będziemy stosować się do zaleceń Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego.

Do zakupu urządzeń zachęcamy nie tylko użytkowników domowych. W naszej ocenie oczyszczacze Vestfrost doskonale sprawdzą się w miejscach użyteczności publicznej, w sklepach, w salonach fryzjerskich i kosmetycznych. Dla wielu klientów obecność oczyszczacza w lokalu może być warunkiem skorzystania z usług danej placówki.

Specyfikacja:

 • Typ urządzenia: oczyszczacz powietrza
 • Eliminuje zanieczyszczenia:
 1. Smog, pył PM10 oraz PM2.5
 2. Kurz i roztocza, włosy, sierść zwierząt
 3. Pyłki i alergeny
 4. Wirusy (w tym grypy), bakterie, grzyby, pleśnie
 5. Dym papierosowy
 6. Przykre zapachy
 7. Lotne związki organiczne, benzen, formaldehyd, benzo(a)piren
 • Zalecana powierzchnia oczyszczania powietrza: do 42 m2
 • Trzy tryby pracy nawiewu: wysoki / średni / niski + dwa tryby specjalne: tryb nocny i tryb automatyczny
 • CADR (Maksymalny przepływ powietrza - wydajność w najwyższym trybie): 340 m3/h
 • Poziom hałasu: 48 / 39 / 17 dB (tryb wys. / śr. / niski)

5-stopniowy system oczyszczania:

 1. Filtr wstępny
 2. Filtr HEPA H13
 3. Filtr węglowy z węglem aktywnym
 4. Technologia Plasma ION
 5. Technologia UVC-LED
 • Filtry są zintegrowane w jednej obudowie, ich trwałość to maksymalnie 3 lata

Wbudowane czujniki:

 1. Zanieczyszczenia powietrza (pyłów PM 2.5)

Wbudowane wskaźniki:

 1. Wskaźnik poziomu pyłów PM 2.5 (na wyświetlaczu w postaci liczbowej)
 2. Wskaźnik zanieczyszczenia powietrza za pomocą 4 kolorów prezentowanych na wyświetlaczu w formie podświetlanego pierścienia
 3. Wskaźniki uruchomienia trybu Plasma Ion oraz UV-C LED
 4. Wskaźnik zanieczyszczenia filtrów (informujący o konieczności ich wymiany)
 5. Wskaźniki (diody) uruchomienia trybów prędkości nawiewu (niski, średni, wysoki) oraz trybów specjalnych: nocnego i automatycznego
 6. Wskaźnik podłączenia do sieci WiFi (na wyświetlaczu, o ile urządzenie jest podłączone do sieci WiFi)
 7. Wskaźnik włączenia blokady rodzicielskiej (na wyświetlaczu, o ile włączono)

Informacje szczegółowe, charakterystyka trybów pracy:

 • Generator jonów Plasma ION - generator jonów dodatnich i ujemnych (szczegółowa charakterystyka technologii patrz poniżej)
 • Diody UVC-LED: długość fal 200-280 nm, czas reakcji <1s, natężenie światła 1W/cm2, bez emisji ciepła (szczegółowa charakterystyka technologii patrz poniżej)
 • Tryb automatyczny - w tym trybie urządzenie dostosowuje prędkość wentylatora do wskazań z czujnika zanieczyszczenia powietrza, zwiększając lub zmniejszając jego obroty
 • Tryb nocny, cicha praca - gdy wentylator jest ustawiony na najmniejszy zakres obrotów, urządzenie emituje szum na poziomie 17 dB. To bardzo mało, ta wartość pozwala na ustawienie oczyszczacza w sypialni lub pokoju dziecka i uruchomienie w nocy. Dodatkowo, jeśli przełączymy go na tryb nocny - zgasną wszelkie podświetlenia oprócz małej diody informującej o uruchomieniu trybu nocnego
 • WiFi, sterowanie poprzez aplikację - podłącz urządzenie do sieci przez WiFi, a zyskasz dostęp do wszystkich funkcji poprzez aplikację. Możesz uruchomić urządzenie zanim wrócisz do domu, aby w domu przywitało cię już czyste powietrze (więcej szczegółów o aplikacji poniżej)
 • Blokada rodzicielska - włączenie blokuje przyciski na obudowie. Można uruchomić również poprzez aplikację.
 • Silnik inwerterowy
 • Wskaźnik informujący o konieczności wymiany filtrów
 • Energooszczędny
 • Atrakcyjny design
 • Intuicyjny i prosty panel obsługi
 • Wygodnie zdejmowana obudowa z magnesami, łatwa wymiana filtrów
 • Uchwyt do przenoszenia
 • Długość kabla zasilającego: 1.8 m
 • Wymiary oczyszczacza: 352 x 494 x 220 mm (szer. x wys. x gł.)
 • Waga oczyszczacza: 5.8 kg
 • Waga z opakowaniem: 7.8 kg
 • Kolory: biała obudowa, szary panel sterujący
 • Zasilanie: 220-240V, 50Hz
 • Moc znamionowa: 38W

W zestawie:

 • Oczyszczacz powietrza Vestfrost VP-A1M30WH
 • Filtr wstępny, HEPA H13, węglowy z aktywnym węglem (zintegrowane w jednej obudowie)
 • Instrukcja obsługi w języku polskim

Technologia Plasma ION

Plasma ION to coś znacznie więcej, niż zwyczajna jonizacja, którą możecie Państwo znaleźć u innych producentów oczyszczaczy powietrza. Owszem, Plasma ION skutecznie walczy z ładunkami elektrycznymi znajdującymi się w powietrzu tak, jak robi to zwykły jonizator, ale ponadto - czego już nie może zapewnić zwykła jonizacja - skutecznie zwalcza takie zanieczyszczenia, jak wirusy (w tym także wirusy grypy), bakterie, grzyby, pleśnie, pyłki, roztocza, a także ogranicza występowanie przykrych zapachów. Szczególną korzyść z używania oczyszczacza w tej technologii odnoszą osoby uczulone na alergie wziewne.

Technologia Plasma ION polega na pracy generatora jonów dodatnich i ujemnych i należy do grupy aktywnych metod oczyszczania powietrza. Jej skuteczność jest bardzo duża i potwierdzona licznymi badaniami uznanych na całym świecie placówek badawczych. W oczyszczaczach Vestfrost stanowi element nie mniej istotny, niż pasywne metody oczyszczania powietrza, polegające na wykorzystaniu przepływu powietrza przez filtry typu HEPA lub węglowe.

Oczyszczacz w tej technologii działa w ten sposób, że wbudowany w urządzenie generator jonów wyrzuca z siebie gęstą chmurę jonów dodatnich i ujemnych, które rozpylone z duża siłą po  pomieszczeniu, rozchodzą się w powietrzu i łączą z napotkanymi cząsteczkami, neutralizując je i unieszkodliwiając. Urządzenie emituje zarówno jony dodatnie, jak i ujemne, w równych proporcjach (w przypadku zwykłych jonizatorów generowane są tylko jony ujemne). Technologia Plasma ION skutecznie naśladuje naturę, identyczny proces generowania jonów dodatnich i ujemnych zachodzi w przyrodzie. Przeprowadzone badania pokazały, że jony wytworzone w tej technologii są identyczne z tymi wytwarzanymi w naturze. Bliźniaczą technologię nazywaną Plasmacluster stosuje w swoich oczyszczaczach firma Sharp.

Oczyszczacz powietrza Vestfrost VP-A1S70WH do 80m2 Kolor dominujący biały

Technologia UV-C LED

Ta technologia to wisienka na torcie w oczyszczaczach Vestfrost. Stanowi ostatni, piąty element pięciostopniowego systemu oczyszczania. Można kolokwialnie powiedzieć, że dobija wszystkie te zanieczyszczenia biologiczne, którym udało się prześlizgnąć przez poprzednie cztery zapory (wirusy, grzyby, bakterie). W odróżnieniu od Plasma Ion działa wewnątrz urządzenia, dzięki czemu zapobiega namnażaniu się niechcianych gości w obrębie oczyszczacza i w filtrach. W oczyszczaczach Vestfrost producent nie zastosował zwykłej lampy UV, tylko diody UV-C LED, które są szybsze, wydajniejsze i żywotniejsze (czas reakcji <1s, żywotność >15000h). Praca UV-C LED jest zoptymalizowana, diody pracują przez 2h po uruchomieniu, następnie przełączają się w tryb 0,5h pracy co 1h.

Oczyszczacz powietrza Vestfrost VP-A1S70WH do 80m2 Maksymalna wydajność 620 m³/h

Filtr HEPA H13

Filtr HEPA w oczyszczaczach Vestfrost obok technologii Plasma ION to jądro systemu oczyszczania. Vestfrost zastosował filtr HEPA H13, który zatrzymuje 99,95% cząstek o średnicy 0.3 um (mikrometra). Z powodzeniem więc upora się z pyłem PM 2.5 (średnica pyłu, jak sama nazwa wskazuje, to 2.5 mikrometra, ponad 8 większa niż możliwości filtra), tym bardziej z większym pyłem PM 10 (średnica 10 mikrometrów). Dla porównania filtr HEPA oznaczony symbolem EPA E12, a więc filtr o jedną kategorię gorszy, zatrzymuje już tylko 95,5% takich cząstek. Warto więc zwrócić uwagę, jakiego rodzaju filtr HEPA znajduje się w oczyszczaczu i wybrać najlepszy, czyli HEPA H13. Oprócz filtrowania pyłów, HEPA H13 skutecznie powalczy z większością bakterii, z niektórymi większymi wirusami, z pyłkami, z pleśniami i grzybami.

Filtrów HEPA nie czyści się, należy je co jakiś czas wymieniać - w tym modelu oczyszczacza maksymalnie co 3 lata (wszystkie trzy filtry: hepa, węglowy, wstępny są zintegrowane w jednej obudowie).

Oczyszczacz powietrza Vestfrost VP-A1M30WH do 42m2 Model VP-A1M30WH

Filtr węglowy z węglem aktywnym

Jest to rodzaj filtra, który przeznaczony jest do walki z przykrymi zapachami, oparami, a także ze szczególnie niebezpiecznymi dla zdrowia lotnymi związkami organicznymi, niekiedy przybierającymi postać gazów np. benzen, formaldehyd i benzo(a)piren. Węgiel aktywny, pozyskany w procesie wygrzewania węgla w wysokiej temperaturze przy ograniczonym dostępie powietrza, charakteryzuje się olbrzymią powierzchnią pochłaniania. Jest to efekt jego budowy, każdy kawałek węgla aktywnego np. granulat, którym wypełniony jest niniejszy filtr, ma w sobie dużą ilość mikroporów, w które - mówiąc kolokwialnie - wciskają się zanieczyszczenia i tam pozostają, przyczepione do powierzchni węgla.

Trwałość filtra w niniejszym oczyszczaczu to 3 lata (wszystkie trzy filtry: hepa, węglowy, wstępny są zintegrowane w jednej obudowie).

Oczyszczacz powietrza Vestfrost VP-A1M30WH do 42m2 Kolor dominujący biały

Filtr wstępny, siateczkowy

Zatrzymuje największe zanieczyszczenia takie, jak kurz, sierść, włosy. Już po tygodniu lub dwóch na jego powierzchni zbierze się zauważalna warstwa kurzu, którą należy usunąć, aby udrożnić przepływ powietrza. Najlepszym na to sposobem jest użycie odkurzacza z miękką końcówką.

Dla wielu osób, które zaczynają używanie oczyszczacza powietrza jest sporym zaskoczeniem, jak dużo kurzu unosiło się w powietrzu i zebrało się na filtrze. Dzięki filtrowi siateczkowemu duże zanieczyszczenia nie przedostają się dalej, do kolejnego poziomu czyszczenia, czyli do filtru HEPA, przedłużając w ten sposób jego żywotność (wszystkie trzy filtry: hepa, węglowy, wstępny są zintegrowane w jednej obudowie).Oczyszczacz powietrza Vestfrost VP-A1M30WH do 42m2 Maksymalna wydajność 340 m³/h

Zdalne sterowanie podłączonym przez sieć Wi-Fi oczyszczaczem za pomocą aplikacji Tuya Smart

Bez wyjątku wszystkie funkcje oczyszczacza dostępne z poziomu urządzenia są również dostępne z poziomu aplikacji. Możesz całkowicie zdalnie sterować pracą urządzenia. Możesz go włączyć i wyłączyć, możesz ustawić jego tryb pracy: nocny, automatyczny lub ręczny. W trybie ręcznym możesz zdecydować na jakim poziomie, wysokim, średnim lub niskim, ma pracować wentylator. Za pośrednictwem aplikacji uruchomisz "Plasma Ion", włączysz sterylizację "UV-C LED", zablokujesz urządzenie, korzystając z funkcji "Blokada rodzicielska". Ponadto będziesz mógł skorzystać z funkcji, której nie użyjesz, operując wprost na urządzeniu, ponieważ dostępna jest tylko w aplikacji. To zaawansowany timer, który umożliwia tworzenie niemal dowolnych harmonogramów pracy urządzenia. Na zdjęciu poniżej znajdziesz screena z telefonu (ostatni z prawej), na którym uchwyciliśmy przykładowy harmonogram pracy oczyszczacza (ustawiliśmy, aby pracował w weekendy pomiędzy 9:00-9:30 oraz w dni robocze między 14:30-15:30 i między 21:00-22).

Aplikacja jest darmowa, dostępna w Google Play lub App Store. Aby podłączyć oczyszczacz do internetu, będziesz potrzebował lokalnej sieci WiFi pracującej na częstotliwości 2,4 Ghz.

Oczyszczacz powietrza Vestfrost VP-A1M30WH do 42m2 Moc 38 W

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie