• Oczyszczacz powietrza Sharp KC-F32EU-W z nawilżaczem

1299.00
szt. Do przechowalni
Opinie
brak ocen
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 0
Kurier DPD (Pobranie) 0
Odbiór osobisty 0
Kurier DPD 0
Dostępność Duża dostępność
Waga 0.15 kg
Zostaw telefon
image

Warunkiem wzięcia udziału w promocji jest zarejestrowanie zakupionego urządzenia na stronie:
https://gwarancjanapiatke.promocjesharp.pl/

 
UWAGA! Rejestracji należy dokonać maksymalnie w ciągu 30 dni od daty zakupu, nie później niż do 30.04.2024 r. (godz. 23:45).1. W Promocji mogą wziąć udział wyłącznie osoby fizyczne, posiadające miejsce zamieszkania na
terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, posiadające pełną zdolność do czynności prawnych,
dokonujące zakupu Produktu promocyjnego w charakterze konsumenta w rozumieniu art. 221
Kodeksu cywilnego („Uczestnicy”). W Promocji nie mogą wziąć udziału osoby prawne, jednostki
organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej.

 
2. Promocja dotyczy oczyszczaczy: KIG75EUW, KCG60EUW, KCG50EUW, KCG50EUH, KCG40EUW, KCG40EUH, KCD60EUW, KCD50EUW, KCD40EUB, KCD40EUH, KCD40EUW, KCA60EUW, KCA50EUW, KCA50EUB,
 KCA40EUW, KCA40EUB, FPJ80EUW, FPJ80EUH, FPJ60EUW, FPJ60EUH, FPJ40EUW, KCF32EUW.

 
Regulamin promocji dostępny na stronie https://gwarantowanapiatkavestfrost.homeandyou.eu/

 

Specyfikacja:

 • Typ urządzenia: oczyszczacz powietrza z nawilżaczem ewaporacyjnym
 • Eliminuje zanieczyszczenia:
 1. Smog, pył PM10 oraz PM2.5
 2. Kurz i roztocza, włosy, sierść zwierząt
 3. Pyłki i alergeny
 4. Wirusy (w tym grypy), bakterie, grzyby, pleśnie
 5. Dym papierosowy
 6. Przykre zapachy
 7. Lotne związki organiczne, benzen, formaldehyd, benzo(a)piren
 • Zalecana powierzchnia oczyszczania powietrza: do 21 m2
 • Trzy tryby pracy nawiewu: wysoki / średni / niski (nocny) + 1 tryb specjalny: tryb automatyczny
 • Przepływ powietrza: 180 / 125 / 52 m3/h (tryb wys. / śr. / niski)
 • Poziom hałasu: 48 / 38 / 21 dB (tryb wys. / śr. / niski)
 • Pobór mocy (prądu): 27 / 12 / 4.1 W (tryb wys. / śr. / niski)
 • Pobór mocy w trybie czuwania: 0.9 W
 • Wydajność nawilżania: 350 / 280 / 140 ml/h (tryb wys. / śr. / niski)
 • Pojemność zbiornika nawilżacza: 1.8l

 

Wbudowane filtry:

 1. Filtr wstępny
 2. Filtr HEPA H13
 3. Filtr węglowy z węglem aktywnym
 4. Filtr nawilżacza
 • Trwałość filtra HEPA - do 2 lat od momentu rozpakowania
 • Trwałość filtra węglowego - do 2 lat od momentu rozpakowania
 • Trwałość filtra nawilżacza - do 5 lat od momentu rozpakowania

Wbudowane czujniki:

 1. Zanieczyszczenia powietrza (kurzu)
 2. Temperatury
 3. Wilgotności

Wbudowane wskaźniki:

 1. Trójstopniowy wskaźnik zanieczyszczenia powietrza: zielony/pomarańczowy/czerwony
 2. Wskaźniki trybu nawilżania: włączony lub wyłączony oraz pustego zbiornika nawilżacza
 3. Higrometr (wilgotność powietrza)
 4. Termometr (temperatura powietrza)
 5. Wskaźnik uruchomienia trybu jonizacji Plasmacluster
 6. Wskaźnik aktywowania wyłącznika czasowego
 7. Wskaźnik zanieczyszczenia filtrów - w celu poddania ich okresowemu czyszczeniu
 • Generator jonów Plasmacluster
 • Tryb Ion Shower - specjalny tryb pracy oczyszczacza, wykorzystujący technologię Plasmacluster, podczas którego urządzenie emituje jony dodatnie i ujemne w dużej ilości, funkcja szczególnie polecana jako przygotowanie pomieszczenia przed snem
 • Praca w trybie automatycznym: tak, urządzenie dostosuje natężenie pracy w zależności od wskazań z czujników, dotyczy zarówno pracy oczyszczacza, jak i nawilżacza
 • Autonomiczny oczyszczacz: bez napełnienia wodą urządzenie będzie pracowało wyłącznie jako oczyszczacz
 • Autonomiczny nawilżacz: tak, możemy wyłączyć funkcję jonizacji, możemy wyjąć filtry z urządzenia i używać samego nawilżacza. W praktyce ma to niewielkie zastosowanie, ponieważ jeśli chcemy uruchomić nawilżacz lub użyć go latem jako klimatyzer, to pozostawienie filtrów w urządzeniu w niczym nie przeszkadza, w powietrzu niemal zawsze znajdują się jakieś zanieczyszczenia np. drobiny kurzu, które warto zatrzymać
 • Tryb nocny, cicha praca - gdy wentylator jest ustawiony na najmniejszy zakres obrotów, urządzenie emituje szum na poziomie 21 dB. To bardzo mało, ta wartość pozwala na ustawienie oczyszczacza w sypialni lub pokoju dziecka i uruchomienie w nocy
 • Auto-restart
 • Energooszczędny
 • Atrakcyjny design
 • Intuicyjny i prosty panel obsługi
 • Długość kabla zasilającego: 2 m
 • Wyjmowany pojemnik na wodę nawilżacza, łatwy w transporcie i napełnianiu
 • Wygodne uchwyty do przenoszenia
 • Wymiary oczyszczacza: 380 x 570 x 197 mm (szer. x wys. x gł.)
 • Waga oczyszczacza: 6.8 kg
 • Waga opakowania: 7.2 kg
 • Kolor: biały
 • Zasilanie: 220-240V, 50/60Hz
 • Kod EAN: 4974019928807

W zestawie:

 • Oczyszczacz powietrza Sharp KC-F32EU-W
 • Filtr wstępny
 • Filtr HEPA H13 (FZ-F30HFE)
 • Filtr węglowy z aktywnym węglem (FZ-F30DFE)
 • Filtr nawilżacza (FZ-F30MFE)
 • Instrukcja obsługi w języku polskim
 • Dowód zakupu: paragon lub faktura VAT

Technologia Plasmacluster

Jest to unikatowa technologia oczyszczania powietrza, która wyróżnia oczyszczacze Sharp na tle konkurencji i czyni je bezkonkurencyjnymi. Żadna z firm produkujących oczyszczacze powietrza nie może pochwalić się w swoich produktach technologią, która dorównywałaby tej z produktów Sharp lub choćby była do niej zbliżona.

Dzięki tej technologii oczyszczacz Sharp skutecznie zwalcza takie zanieczyszczenia, jak wirusy (w tym także wirusy grypy), bakterie, grzyby, pleśnie, pyłki, roztocza, a także ogranicza występowanie przykrych zapachów. Szczególną korzyść z używania oczyszczacza w tej technologii odnoszą osoby uczulone na alergie wziewne.

Technologia Plasmacluster polega na pracy generatora jonów dodatnich i ujemnych i należy do grupy aktywnych metod oczyszczania powietrza. Jej skuteczność jest bardzo duża i potwierdzona licznymi badaniami uznanych na całym świecie placówek badawczych, firma Sharp rozwija tę technologię od blisko 20 lat. W oczyszczaczach Sharp stanowi element nie mniej istotny, niż pasywne metody oczyszczania powietrza, polegające na wykorzystaniu przepływu powietrza przez filtry typu HEPA lub węglowe.

Oczyszczacz w tej technologii działa w ten sposób, że wbudowany w urządzenie generator jonów wyrzuca z siebie gęstą chmurę jonów dodatnich i ujemnych, które rozpylone z duża siłą po  pomieszczeniu, rozchodzą się w powietrzu i łączą z napotkanymi cząsteczkami, neutralizując je i unieszkodliwiając. Urządzenie emituje zarówno jony dodatnie, jak i ujemne, w równych proporcjach. Istnieją na rynku urządzenia wyposażone w jonizatory, ale generujące wyłącznie jony ujemne, co jest zupełnie inną technologią i bez porównania mniej skuteczną. Technologia Plasmacluster jako jedyna skutecznie naśladuje naturę, identyczny proces generowania jonów dodatnich i ujemnych zachodzi w przyrodzie. Przeprowadzone badania pokazały, że jony wytworzone w technologii Plasmacluster są identyczne z tymi wytwarzanymi w naturze.

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-F32EU-W + nawilżacz Szerokość produktu 38 cm

Filtr HEPA H13

Filtr HEPA w oczyszczaczach Sharp obok technologii Plasmacluster to jądro systemu oczyszczania. Proszę zwrócić uwagę, że Sharp stosuje filtry oznaczone symbolem H13. Filtry HEPA oznaczone tym symbolem zatrzymują 99,97% cząstek o średnicy 0.3 um (mikrometra). Z powodzeniem więc uporają się z pyłem PM 2.5 (średnica pyłu, jak sama nazwa wskazuje, to 2.5 mikrometra, ponad 8 większa niż możliwości filtra), tym bardziej z większym pyłem PM 10 (średnica 10 mikrometrów). Dla porównania filtr HEPA oznaczony symbolem EPA E12, a więc filtr o jedną kategorię gorszy, zatrzymuje już tylko 95,5% takich cząstek. Warto więc zwrócić uwagę, jakiego rodzaju filtr HEPA znajduje się w oczyszczaczu i wybrać najlepszy, czyli HEPA H13. Oprócz filtrowania pyłów, HEPA H13 skutecznie powalczy z większością bakterii, z niektórymi większymi wirusami, z pyłkami, z pleśniami i grzybami.

Filtr HEPA, taki, jak przedstawiony na zdjęciu obok, wygląda jakby został wykonany z papieru, jednak w istocie jest to zaawansowany kompozyt poliestrowo-szklany, który został sprasowany i złożony w harmonijkę, dzięki czemu wielokrotnie zwiększyła się jego powierzchnia filtrowania. Filtrów HEPA nie czyści się, należy je co jakiś czas wymieniać - w tym modelu oczyszczacza maksymalnie co 2 lata.

image

Filtr węglowy z węglem aktywnym

Jest to rodzaj filtra, który przeznaczony jest do walki z przykrymi zapachami, oparami, a także ze szczególnie niebezpiecznymi dla zdrowia lotnymi związkami organicznymi, niekiedy przybierającymi postać gazów np. benzen, formaldehyd i benzo(a)piren. Węgiel aktywny, pozyskany w procesie wygrzewania węgla w wysokiej temperaturze przy ograniczonym dostępie powietrza, charakteryzuje się olbrzymią powierzchnią pochłaniania. Jest to efekt jego budowy, każdy kawałek węgla aktywnego np. granulat, którym wypełniony jest niniejszy filtr, ma w sobie dużą ilość mikroporów, w które - mówiąc kolokwialnie - wciskają się zanieczyszczenia i tam pozostają, przyczepione do powierzchni węgla.

Filtr ten należy okresowo czyścić, odkurzając go przy użyciu miękkiej końcówki. Jego trwałość to maksymalnie 2 lata od momentu otwarcia filtra.

image

Filtr wstępny, siateczkowy

Zatrzymuje największe zanieczyszczenia takie, jak kurz, sierść, włosy. Już po tygodniu lub dwóch na jego powierzchni zbierze się zauważalna warstwa kurzu, którą należy usunąć, aby udrożnić przepływ powietrza. Najlepszym na to sposobem jest użycie odkurzacza z miękką końcówką.

Dla wielu osób, które zaczynają używanie oczyszczacza powietrza jest sporym zaskoczeniem, jak dużo kurzu unosiło się w powietrzu i zebrało się na filtrze. Dzięki filtrowi siateczkowemu duże zanieczyszczenia nie przedostają się dalej, do kolejnego poziomu czyszczenia, czyli do filtru HEPA, przedłużając w ten sposób jego żywotność.

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-F32EU-W + nawilżacz Filtry HEPA jonizacyjny nawilżający węglowy wstępny

Filtr nawilżacza powietrza

Jest jednocześnie matą ewaporacyjną, z której w sposób naturalny odparowuje woda. Filtr ten zatrzymuje w sobie zanieczyszczenia znajdujące się w wodzie, w szczególności minerały (kamień), dzięki czemu do powietrza przedostają się oczyszczone cząsteczki wody. Należy bezwzględnie dbać o czystość filtra, jak również całego pojemnika na wodę, okresowo czyszcząc te elementy w sposób opisany w instrukcji obsługi. Regularne przeprowadzanie czynności konserwacyjnych gwarantuje nawilżanie czystymi cząsteczkami wody, jak również wydłuża żywotność samego filtra. Użytkownikom, u których w domach występuje wyjątkowo twarda woda, zalecamy używanie wody przefiltrowanej filtrami odwróconej osmozy lub przy pomocy dzbanków filtrujących np. firmy Brita. Maksymalna trwałość filtra nawilżacza to 5 lat od momentu rozpakowania.

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-F32EU-W + nawilżacz Tryby pracy nawilżanie wielostopniowe oczyszczanie jonizacja chłodzenie
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie