• Filtr węglowy FZ-A61DFR do Sharp KC-A60EUW

279.00
szt. Do przechowalni
Opinie
brak ocen
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 12
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 12
Kurier DPD 14
Kurier DPD (Pobranie) 16
Dostępność Duża dostępność
Waga 0.15 kg
Zostaw telefon

Oryginalny filtr węglowy z węglem aktywnym FZ-A61DFR o trwałości do 10 lat!

Jest to rodzaj filtra, który przeznaczony jest do walki z przykrymi zapachami, oparami, a także ze szczególnie niebezpiecznymi dla zdrowia lotnymi związkami organicznymi, niekiedy przybierającymi postać gazów np. benzen, formaldehyd i benzo(a)piren. Węgiel aktywny, pozyskany w procesie wygrzewania węgla w wysokiej temperaturze przy ograniczonym dostępie powietrza, charakteryzuje się olbrzymią powierzchnią pochłaniania. Jest to efekt jego budowy, węgiel aktywny ma w sobie dużą ilość mikroporów, w które - mówiąc kolokwialnie - wciskają się zanieczyszczenia i tam pozostają, przyczepione do powierzchni węgla.

Filtr ten, w modelach serii "A", można odkurzać przy użyciu miękkiej końcówki, jak również można myć go pod wodą. Jego trwałość to maksymalnie 10 lat od momentu otwarcia filtra.

Specyfikacja:

  • Rodzaj filtra: węglowy (deodoryzujący)
  • Przeznaczony do modeli: KC-A60EU-W
  • Zatrzymuje: przykre zapachy, opary, dym tytoniowy, lotne związki organiczne (np. benzen, formaldehyd i benzo(a)piren)
  • Wymiary filtra: 44,5 x 25 x 1 cm
  • Okres trwałości: do 10 lat
  • EAN: 4974019764726

Dlaczego warto kupić oryginalny filtr Sharp, a nie podróbkę, czyli tzw. zamiennik?

Filtr węglowy z aktywnym węglem to zaawansowana technologia

Filtr węglowy z aktywnym węglem (deodoryzujący) to podobnie jak w przypadku filtra HEPA filtr o dość skomplikowanej strukturze. Jego najważniejszym elementem jest aktywny węgiel, który jak już wspominaliśmy powyżej otrzymywany jest w procesie wygrzewania węgla w wysokiej temperaturze przy ograniczonym dostępie powietrza.

Zamienniki filtrują mniej skutecznie

Tylko zakup oryginalnego filtra gwarantuje utrzymanie parametrów oczyszczania powietrza na najwyższym poziomie. Nieznaczne obniżenie jakości wykonania filtra może skutkować istotnym obniżeniem skuteczności filtrowania. Z naszych doświadczeń wynika, że większość zamienników znacząco odbiega od zadowalającej jakości wykonania i w związku z tym łatwo sobie wyobrazić, że niedbale wykonany zamiennik nie zatrzyma tak skutecznie zanieczyszczeń, jak filtr oryginalny. Nawet najlepszy oczyszczacz powietrza w połączeniu z kiepskiej jakości filtrem traci rację bytu.

Trwałość filtra i jego koszt

Oryginalne filtry Sharp to produkty najwyższej jakości. Producent określa ich trwałość nawet do 10 lat. Wytrzymałość filtra jest uzależniona od kilku czynników. Pierwszy z nich, to oczywiście czas użytkowania, im częściej w ciągu roku i w ciągu dnia uruchamiamy oczyszczacz, tym szybciej nastąpi zużycie filtra. Drugi czynnik, nie mniej oczywisty, to jakość filtrowanego powietrza, im powietrze gorsze, tym szybciej będzie postępowało zużycie filtra. Oczywistym jest, że filtr węglowy zużyje się szybciej w pomieszczeniu użytkowanym np. przez palacza. Niezależnie jednak od panujących warunków oryginalny filtr Sharp będzie mógł skutecznie pracować znacznie dłużej, niż nie oryginalny zamiennik. To przekłada się w końcowym rachunku na koszty użytkowania. Tani zamiennik ostatecznie okazuje się droższy niż oryginał.

W zestawie:

  • Oryginalny filtr węglowy (deodoryzujący) Sharp FZ-A61DFR o trwałości do 10 lat
  • Dowód zakupu

Przeznaczony do modeli:

image

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie