• Filtr hepa, węglowy, wstępny 3w1 VPF-SM30BU do Vestfrost VPA1M30WH

199.00
szt. Do przechowalni
Opinie
brak ocen
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 12
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 12
Kurier DPD 14
Kurier DPD (Pobranie) 16
Dostępność Mało
Waga 0.15 kg
Zostaw telefon

Vestfrost VPF-SM30BU: wszystkie trzy filtry (hepa, węglowy, wstępny) są zintegrowane w jednej obudowie.

Specyfikacja VPF-SM30BU:

  • Przeznaczony do modeli: Vestfrost VPA1M30WH
  • Rodzaj filtra: 3w1 (hepa, węglowy, wstępny)
  • Zatrzymuje: smog, pył PM10 oraz PM2.5, kurz i roztocza, włosy, sierść zwierząt, pyłki i alergeny, wirusy (w tym grypy), bakterie, grzyby, pleśnie, dym papierosowy, przykre zapachy, lotne związki organiczne, benzen, formaldehyd, benzo(a)piren
  • Skuteczność filtrowania HEPA H13: 99,95% cząstek o średnicy 0.3 um (mikrometra)
  • Okres trwałości: do 3 lat 

W zestawie:

  • Oryginalny filtr 3w1 Vestfrost VPF-SM30BU o trwałości do 3 lat
  • Dowód zakupu: paragon lub faktura VAT

Przeznaczony do modeli:

image

Filtr HEPA H13

Filtr HEPA w oczyszczaczach Vestfrost obok technologii Plasma ION to jądro systemu oczyszczania. Vestfrost zastosował filtr HEPA H13, który zatrzymuje 99,95% cząstek o średnicy 0.3 um (mikrometra). Z powodzeniem więc upora się z pyłem PM 2.5 (średnica pyłu, jak sama nazwa wskazuje, to 2.5 mikrometra, ponad 8 większa niż możliwości filtra), tym bardziej z większym pyłem PM 10 (średnica 10 mikrometrów). Dla porównania filtr HEPA oznaczony symbolem EPA E12, a więc filtr o jedną kategorię gorszy, zatrzymuje już tylko 95,5% takich cząstek. Warto więc zwrócić uwagę, jakiego rodzaju filtr HEPA znajduje się w oczyszczaczu i wybrać najlepszy, czyli HEPA H13. Oprócz filtrowania pyłów, HEPA H13 skutecznie powalczy z większością bakterii, z niektórymi większymi wirusami, z pyłkami, z pleśniami i grzybami.

Filtr węglowy z węglem aktywnym

Jest to rodzaj filtra, który przeznaczony jest do walki z przykrymi zapachami, oparami, a także ze szczególnie niebezpiecznymi dla zdrowia lotnymi związkami organicznymi, niekiedy przybierającymi postać gazów np. benzen, formaldehyd i benzo(a)piren. Węgiel aktywny, pozyskany w procesie wygrzewania węgla w wysokiej temperaturze przy ograniczonym dostępie powietrza, charakteryzuje się olbrzymią powierzchnią pochłaniania. Jest to efekt jego budowy, każdy kawałek węgla aktywnego np. granulat, którym wypełniony jest niniejszy filtr, ma w sobie dużą ilość mikroporów, w które - mówiąc kolokwialnie - wciskają się zanieczyszczenia i tam pozostają, przyczepione do powierzchni węgla.

Filtr wstępny

Zatrzymuje największe zanieczyszczenia takie, jak kurz, sierść, włosy.

Dlaczego warto kupić oryginalny filtr Vestfrost, a nie podróbkę, czyli tzw. zamiennik?

HEPA H13, filtr węglowy z aktywnym węglem to zaawansowane technologie

Filtr HEPA wygląda jakby został wykonany z papieru, jednak w istocie jest to zaawansowany kompozyt poliestrowo-szklany, który został sprasowany i złożony w harmonijkę, dzięki czemu wielokrotnie zwiększyła się jego powierzchnia filtrowania. Wykonanie takiego filtra to w istocie dość zaawansowana technologia.

Filtr węglowy z aktywnym węglem (deodoryzujący) to podobnie jak w przypadku filtra HEPA filtr o dość skomplikowanej strukturze. Jego najważniejszym elementem jest aktywny węgiel, który jak już wspominaliśmy powyżej otrzymywany jest w procesie wygrzewania węgla w wysokiej temperaturze przy ograniczonym dostępie powietrza.

Zamienniki filtrują mniej skutecznie

Tylko zakup oryginalnego filtra gwarantuje utrzymanie parametrów oczyszczania powietrza na najwyższym poziomie. Nieznaczne obniżenie jakości wykonania filtra może skutkować istotnym obniżeniem skuteczności filtrowania, należy zwrócić uwagę, że chodzi tu o filtrowanie tak maleńkich zanieczyszczeń jak np. pył PM 2.5 lub mniejszych. Z naszych doświadczeń wynika, że większość zamienników znacząco odbiega od zadowalającej jakości wykonania i w związku z tym łatwo sobie wyobrazić, że niedbale wykonany zamiennik nie zatrzyma tak skutecznie zanieczyszczeń, jak filtr oryginalny. Nawet najlepszy oczyszczacz powietrza w połączeniu z kiepskiej jakości filtrem traci rację bytu.

Trwałość filtra i jego koszt

Oryginalne filtry Vestfrost to produkty najwyższej jakości. Producent określa ich trwałość do 3 lat. Wytrzymałość filtra jest uzależniona od kilku czynników. Pierwszy z nich, to oczywiście czas użytkowania, im częściej w ciągu roku i w ciągu dnia uruchamiamy oczyszczacz, tym szybciej nastąpi zużycie filtra. Drugi czynnik, nie mniej oczywisty, to jakość filtrowanego powietrza, im powietrze gorsze, tym szybciej będzie postępowało zużycie filtra. Niezależnie jednak od panujących warunków oryginalny filtr Vestfrost będzie mógł skutecznie pracować znacznie dłużej, niż nie oryginalny zamiennik. To przekłada się w końcowym rachunku na koszty użytkowania. Tani zamiennik ostatecznie okazuje się droższy niż oryginał.

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie