• Filtr HEPA FZ-A51HFR do Sharp KC-A50EUW KC-A50EUB

399.00
szt. Do przechowalni
Opinie
brak ocen
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 12
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 12
Kurier DPD 14
Kurier DPD (Pobranie) 16
Dostępność Duża dostępność
Waga 0.15 kg
Zostaw telefon

Oryginalny filtr Hepa H13 Sharp FZ-A51HFR o trwałości do 10 lat!

Filtr HEPA w oczyszczaczach Sharp obok technologii Plasmacluster to jądro systemu oczyszczania. Sharp stosuje filtry oznaczone symbolem H13. Filtry HEPA oznaczone tym symbolem zatrzymują 99,97% cząstek o średnicy 0.3 um (mikrometra). Z powodzeniem więc uporają się z pyłem PM 2.5 (średnica pyłu, jak sama nazwa wskazuje, to 2.5 mikrometra, ponad 8 większa niż możliwości filtra), tym bardziej z większym pyłem PM 10 (średnica 10 mikrometrów). Dla porównania filtr HEPA oznaczony symbolem EPA E12, a więc filtr o jedną kategorię gorszy, zatrzymuje już tylko 95,5% takich cząstek. Oprócz filtrowania pyłów zawieszonych HEPA H13 skutecznie powalczy z większością bakterii, z niektórymi większymi wirusami, z pyłkami, z pleśniami i grzybami.

Specyfikacja:

  • Rodzaj filtra: HEPA H13
  • Skuteczność filtrowania: 99,97% cząstek o średnicy 0.3 um (mikrometra)
  • Przeznaczony do modeli: KC-A50EU-W, KC-A50EU-B
  • Zatrzymuje: pyły zawieszone pm 2.5, pm 10, grzyby, pyłki, większe bakterie, wirusy
  • Wymiary filtra: 40 x 24,5 x 4 cm
  • Okres trwałości: do 10 lat
  • EAN:4974019764702

Dlaczego warto kupić oryginalny filtr Sharp, a nie podróbkę, czyli tzw. zamiennik?

HEPA H13 to zaawansowana technologia

Filtr HEPA wygląda jakby został wykonany z papieru, jednak w istocie jest to zaawansowany kompozyt poliestrowo-szklany, który został sprasowany i złożony w harmonijkę, dzięki czemu wielokrotnie zwiększyła się jego powierzchnia filtrowania. Wykonanie takiego filtra to w istocie dość zaawansowana technologia.

Zamienniki filtrują mniej skutecznie

Tylko zakup oryginalnego filtra gwarantuje utrzymanie parametrów oczyszczania powietrza na najwyższym poziomie. Nieznaczne obniżenie jakości wykonania filtra może skutkować istotnym obniżeniem skuteczności filtrowania, należy zwrócić uwagę, że chodzi tu o filtrowanie tak maleńkich zanieczyszczeń jak np. pył PM 2.5 lub mniejszych. Z naszych doświadczeń wynika, że większość zamienników znacząco odbiega od zadowalającej jakości wykonania i w związku z tym łatwo sobie wyobrazić, że niedbale wykonany zamiennik nie zatrzyma tak skutecznie zanieczyszczeń, jak filtr oryginalny. Nawet najlepszy oczyszczacz powietrza w połączeniu z kiepskiej jakości filtrem traci rację bytu.

Trwałość filtra i jego koszt

Oryginalne filtry Sharp to produkty najwyższej jakości. Producent określa ich trwałość nawet do 10 lat. Wytrzymałość filtra jest uzależniona od kilku czynników. Pierwszy z nich, to oczywiście czas użytkowania, im częściej w ciągu roku i w ciągu dnia uruchamiamy oczyszczacz, tym szybciej nastąpi zużycie filtra. Drugi czynnik, nie mniej oczywisty, to jakość filtrowanego powietrza, im powietrze gorsze, tym szybciej będzie postępowało zużycie filtra. Niezależnie jednak od panujących warunków oryginalny filtr Sharp będzie mógł skutecznie pracować znacznie dłużej, niż nie oryginalny zamiennik. To przekłada się w końcowym rachunku na koszty użytkowania. Tani zamiennik ostatecznie okazuje się droższy niż oryginał.

W zestawie:

  • Oryginalny filtr HEPA H13 Sharp FZ-A51HFR o trwałości do 10 lat
  • Dowód zakupu: paragon lub faktura VAT

Przeznaczony do modeli:

image

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie