696 577 882
kontakt@homeair.pl
ul. Piaskowa 3, Warszawa (Wola)

 

Oczyszczacz powietrza Sharp FP-J30EU-P + jonizator

Dostępność: brak towaru
Cena: 699,00 zł 699.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Oczyszczacz powietrza Sharp FP-J30EU-P posiada stosunkowo niską cenę oraz podstawowe wyposażenie, dlatego zaliczany jest do klasy popularnej. Posiada max. wydajność 180m3/h i jest oczyszczaczem powietrza przeznaczonym raczej do mniejszych pomieszczeń (do 22m2).

Ma przyjemny dla oka obły kształt i śnieżno biały kolor, natomiast panel sterowania i wywiew powietrza jest różowy. Wyposażony jest w technologię Plasmacluster, która pozwala na skorzystanie z trybu Clean Ion Shower. Ten kompaktowy oczyszczacz powietrza oferuje 3 tryby wydajności: MAX (180m3/h), MID (120m3/h) i SLEEP (60m3/h), który jest trybem cichym (23 dB). przydatną funkcją jest Timer Off – programowanie czasu pracy oczyszczacza powietrza. Można ustawić czas wyłączenia po 4h lub 8h.

Oczyszczacz FPJ30EU-P posiada rekomendację British Allergy Foundation, która potwierdza wysoką skuteczność produktu w walce z alergenami oraz rekomenduje ten oczyszczacz powietrza dla alergików, astmatyków oraz osób z przewlekłymi chorobami górnych dróg oddechowych.

Specyfikacja:

 • Typ urządzenia: oczyszczacz powietrza
 • Eliminuje zanieczyszczenia:
 1. Smog, pył PM10 oraz PM2.5
 2. Kurz i roztocza, włosy, sierść zwierząt
 3. Pyłki i alergeny
 4. Wirusy (w tym grypy), bakterie, grzyby, pleśnie
 5. Dym papierosowy
 6. Przykre zapachy
 7. Lotne związki organiczne, benzen, formaldehyd, benzo(a)piren
 • Zalecana powierzchnia oczyszczania powietrza: do 22 m2
 • Trzy tryby pracy nawiewu: wysoki / średni / niski + 1 tryb specjalny: tryb Clean Ion Shower
 • Przepływ powietrza (wydajność): 180 / 120 / 60 m3/h (tryb wys. / śr. / niski)
 • Poziom hałasu: 44 / 36 / 23 dB (tryb wys. / śr. / niski)
 • Pobór mocy (prądu): 50 / 30 / 13 W (tryb wys. / śr. / niski)
 • Pobór mocy w trybie czuwania: 0.6 W

Wbudowane filtry:

 1. Filtr wstępny
 2. Filtr HEPA H13
 3. Filtr węglowy z węglem aktywnym
 • Trwałość filtra HEPA - do 2 lat od momentu rozpakowania
 • Trwałość filtra węglowego - do 2 lat od momentu rozpakowania
 • Filtr wstępny nie podlega wymianie o ile nie zostanie zniszczony mechanicznie, należy go jedynie czyścić

Wbudowane czujniki:

 1. Zanieczyszczenia powietrza (kurzu)
 2. Przykrego zapachu

Wbudowane wskaźniki

 1. Wskaźnik prędkości wentylatora
 2. Wskaźnik uruchomienia trybu Clean Ion Shower
 3. Wskaźnik timera OFF - informuje, że zaprogramowane zostało automatyczne wyłączenie się oczyszczacza po 4 lub 8h
 4. Wskaźnik zanieczyszczenia filtrów (informujący o konieczności ich wymiany)

Informacje szczegółowe, charakterystyka trybów pracy:

 • Generator jonów Plasmacluster - High Density 7 000 - generator jonów o dużej gęstości
 • Tryb Clean Ion Shower - specjalny tryb pracy oczyszczacza, wykorzystujący technologię Plasmacluster, podczas którego urządzenie emituje jony dodatnie i ujemne w dużej ilości, funkcja szczególnie polecana jako przygotowanie pomieszczenia przed snem (trwa 60 min)
 • Tryb nocny, cicha praca - gdy wentylator jest ustawiony na najmniejszy zakres obrotów, urządzenie emituje szum na poziomie 23 dB. To bardzo mało, ta wartość pozwala na ustawienie oczyszczacza w sypialni lub pokoju dziecka i uruchomienie w nocy. 
 • Timer - możemy ustawić automatyczne wyłączenie się urządzenia po 4 lub 8 godzinach
 • Auto-restart (oczyszczacz zapamiętuje ostatnie ustawienia)
 • Możliwość wyłączenia podświetlenia
 • Energooszczędny
 • Atrakcyjny design
 • Intuicyjny i prosty panel obsługi
 • Długość kabla zasilającego: 2 m
 • Wymiary oczyszczacza: 431 x 411 x 211 mm (szer. x wys. x gł.)
 • Waga oczyszczacza: 4.2 kg
 • Waga opakowania: 5.4 kg
 • Kolory: biała obudowa, różowy panel sterujący
 • Zasilanie: 220-240V, 50/60Hz

W zestawie:

 • Oczyszczacz powietrza Sharp FP-J30EU-P
 • Filtr wstępny siateczkowy
 • Filtr HEPA H13 (FZ-F30HFE)
 • Filtr węglowy z aktywnym węglem (FZ-F30DFE)
 • Instrukcja obsługi w języku polskim
 • Dowód zakupu: paragon lub faktura

Technologia Plasmacluster

Jest to unikatowa technologia oczyszczania powietrza, która wyróżnia oczyszczacze Sharp na tle konkurencji i czyni je bezkonkurencyjnymi. Żadna z firm produkujących oczyszczacze powietrza nie może pochwalić się w swoich produktach technologią, która dorównywałaby tej z produktów Sharp lub choćby była do niej zbliżona.

Dzięki tej technologii oczyszczacz Sharp skutecznie zwalcza takie zanieczyszczenia, jak wirusy (w tym także wirusy grypy), bakterie, grzyby, pleśnie, pyłki, roztocza, a także ogranicza występowanie przykrych zapachów. Szczególną korzyść z używania oczyszczacza w tej technologii odnoszą osoby uczulone na alergie wziewne.

Technologia Plasmacluster polega na pracy generatora jonów dodatnich i ujemnych i należy do grupy aktywnych metod oczyszczania powietrza. Jej skuteczność jest bardzo duża i potwierdzona licznymi badaniami uznanych na całym świecie placówek badawczych, firma Sharp rozwija tę technologię od blisko 20 lat. W oczyszczaczach Sharp stanowi element nie mniej istotny, niż pasywne metody oczyszczania powietrza, polegające na wykorzystaniu przepływu powietrza przez filtry typu HEPA lub węglowe.

Oczyszczacz w tej technologii działa w ten sposób, że wbudowany w urządzenie generator jonów wyrzuca z siebie gęstą chmurę jonów dodatnich i ujemnych, które rozpylone z duża siłą po  pomieszczeniu, rozchodzą się w powietrzu i łączą z napotkanymi cząsteczkami, neutralizując je i unieszkodliwiając. Urządzenie emituje zarówno jony dodatnie, jak i ujemne, w równych proporcjach. Istnieją na rynku urządzenia wyposażone w jonizatory, ale generujące wyłącznie jony ujemne, co jest zupełnie inną technologią i bez porównania mniej skuteczną. Technologia Plasmacluster jako jedyna skutecznie naśladuje naturę, identyczny proces generowania jonów dodatnich i ujemnych zachodzi w przyrodzie. Przeprowadzone badania pokazały, że jony wytworzone w technologii Plasmacluster są identyczne z tymi wytwarzanymi w naturze.

W modelu Sharp FP-J30EU-P zastosowano najnowszy model generatora jonów Plasmacluster High-Density, który emituje 7 000 lub więcej jonów na 1 cm sześcienny. Na poniższej infografice znajdziecie Państwo dane, jak szybko Plasmacluster rozprawia się z zanieczyszczeniami biologicznymi, elektrostatycznymi, jak szybko usuwa brzydkie zapachy, a także po jakim czasie poprawia wygląd skóry.

Filtr HEPA H13

Filtr HEPA w oczyszczaczach Sharp obok technologii Plasmacluster to jądro systemu oczyszczania. Proszę zwrócić uwagę, że Sharp stosuje filtry oznaczone symbolem H13. Filtry HEPA oznaczone tym symbolem zatrzymują 99,97% cząstek o średnicy 0.3 um (mikrometra). Z powodzeniem więc uporają się z pyłem PM 2.5 (średnica pyłu, jak sama nazwa wskazuje, to 2.5 mikrometra, ponad 8 większa niż możliwości filtra), tym bardziej z większym pyłem PM 10 (średnica 10 mikrometrów). Dla porównania filtr HEPA oznaczony symbolem EPA E12, a więc filtr o jedną kategorię gorszy, zatrzymuje już tylko 95,5% takich cząstek. Warto więc zwrócić uwagę, jakiego rodzaju filtr HEPA znajduje się w oczyszczaczu i wybrać najlepszy, czyli HEPA H13. Oprócz filtrowania pyłów, HEPA H13 skutecznie powalczy z większością bakterii, z niektórymi większymi wirusami, z pyłkami, z pleśniami i grzybami.

Filtr HEPA, taki, jak przedstawiony na zdjęciu obok, wygląda jakby został wykonany z papieru, jednak w istocie jest to zaawansowany kompozyt poliestrowo-szklany, który został sprasowany i złożony w harmonijkę, dzięki czemu wielokrotnie zwiększyła się jego powierzchnia filtrowania. Filtrów HEPA nie czyści się (można jedynie delikatnie odkurzyć z jednej strony), należy je co jakiś czas wymieniać - w tym modelu oczyszczacza maksymalnie co 2 lata.

Filtr węglowy z węglem aktywnym

Jest to rodzaj filtra, który przeznaczony jest do walki z przykrymi zapachami, oparami, a także ze szczególnie niebezpiecznymi dla zdrowia lotnymi związkami organicznymi, niekiedy przybierającymi postać gazów np. benzen, formaldehyd i benzo(a)piren. Węgiel aktywny, pozyskany w procesie wygrzewania węgla w wysokiej temperaturze przy ograniczonym dostępie powietrza, charakteryzuje się olbrzymią powierzchnią pochłaniania. Jest to efekt jego budowy, każdy kawałek węgla aktywnego np. granulat, którym wypełniony jest niniejszy filtr, ma w sobie dużą ilość mikroporów, w które - mówiąc kolokwialnie - wciskają się zanieczyszczenia i tam pozostają, przyczepione do powierzchni węgla.

Filtr ten należy okresowo czyścić, odkurzając go przy użyciu miękkiej końcówki. Nie można go myć pod wodą. Jego trwałość to maksymalnie 2 lat od momentu otwarcia filtra.

Filtr wstępny, siateczkowy

Zatrzymuje największe zanieczyszczenia (maks. około 240 mikronów) takie, jak kurz, sierść, włosy. Już po tygodniu lub dwóch na jego powierzchni zbierze się zauważalna warstwa kurzu, którą należy usunąć, aby udrożnić przepływ powietrza. Najlepszym na to sposobem jest użycie odkurzacza z miękką końcówką.

Dla wielu osób, które zaczynają używanie oczyszczacza powietrza jest sporym zaskoczeniem, jak dużo kurzu unosiło się w powietrzu i zebrało się na filtrze. Dzięki filtrowi siateczkowemu duże zanieczyszczenia nie przedostają się dalej, do kolejnego poziomu czyszczenia, czyli do filtru HEPA, przedłużając w ten sposób jego żywotność.

 
 
 
 
 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl